ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASI

ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASIPetrol Kimya Lastik Plastik İşçileri Sendikası

Genel Başkanımızdan Anlamlı Hizmet


Genel Başkanımızın Kudret ÖRGEL’in de kurucuları arasında yer aldığı ve halen genel sekreterliğini yürüttüğü Vakıfay, 7-8 Kasım tarihinde Tokat ilimizde okuttuğu 73 öğrenci ve ailesiyle bir araya geldi.

2012 yılında kurulan Vakıfay, ülkemiz genelinde çok zeki olan ancak maddi imkansızlıklar ve bir takım sosyal sorunlar nedeniyle eğitim hayatını devam ettirmekte zorlanan öğrencilere Vargel projesi kapsamında eğitim desteği sağlamaktadır. Hali hazırda Vargel projesi kapsamında Vakıfay, ülke genelinde toplam 120 ilköğretim öğrencisine üniversiteyi bitirene kadar destek olmaktadır.

Vakıfay Tokat temsilcisi Işıl Karabekiroğlu’nun nazik ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaretinin ilk gününde Vali sayın Cevdet Can, Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü sayın Levent Yazıcı ile birlikte Tokatlı birçok hayırsever işadamına Vakıfay ve projeleri anlatıldı.

İkinci günde ise eğitimlerine destek verilen öğrenciler, aileleri ve aynı heyet Vali sayın Cevdet Can, Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü sayın Levent Yazıcı ile kahvaltıda bir araya geldi. Öğrenci ve ailelerine yine Vakıfay’ın “iyiliğe Can Kurban” projesi kapsamında Kurban bayramında kestirilen kurbanlardan elde edilen kavurma ve sucuklar dağıtıldı. Ayrıca öğrencilere Vakıfay yönetim kurulu üyesi hayırsever işadamı Taner Yıldırım tarafından birer kışlık mont ve bot dağıtıldı.

Gazete Haberleri Pdf Dosyasına Ulaşmak İçin Tıklayınız…