ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASI

ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASIPetrol Kimya Lastik Plastik İşçileri Sendikası

Konfederasyonumuzun Merhum Genel Başkanı Çelik Gölcük'te Anıldı


Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Merhum Genel Başkanı, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 20. Dönem Kocaeli Milletvekili Necati Çelik vefatının 8. yılında mezarı başında dualarla anıldı.

Anma programına Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkanları ve yöneticileri ile birlikte Merhum Necati Çelik’in ailesi ve sevenleri katıldı.

Mezarı başında okunan duaları ardından Kocaeli Gölcük Hamidiye Köyü Camii’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi ve öğle namazı kılındı.

Kabir ziyaretinin ardından Gölcük’te Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervan Saray Kültür Merkezi’nde Necati Çelik’i anma programı düzenlendi.

Programa Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, Genel Başkanvekilimiz Hüseyin Öz, Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Şemsettin Ceyhan, Memur-Sen İl Başkanı Şahin Yaşlı, Merhum Genel Başkanımız Necati Çelik’in eşi, abisi, akrabaları, aile dostları, gönül dostları, hemşehrileri, Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Başkan ve Yöneticileri katıldı.

Program tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Diyanet-Sen İl Başkanı Selami Tarcan Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu. Merhum Necati Çelik için hazırlanan bir kısa film gösterimi yapıldı.

Açılış konuşmasını HAK-İŞ Kocaeli İl Temsilcisi Şerafettin Koç yaptı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, yaptığı konuşmada, Merhum Necati Çelik’in Türk Sendikal hareketinin önemli isimlerinden biri olduğunu belirterek, “Bir misyon adamı olarak sendikal hareketin yerli ve yeni misyonuna önemli katkılar yapan merhum Necati Çelik HAK-İŞ’in bugünlere gelmesine olağanüstü çabaları ve katkısı bulunan ve ülkemizin siyasi, sosyal ve ekonomik çalkantılar yaşadığı olağanüstü şartlardan geçtiği dönemlerde sağduyulu ve akılcı yaklaşım ve önerileriyle de tebarüz etmiş bir şahsiyetti. Merhum Genel başkanımızın bize çizdiği bu yolda HAK-İŞ, istikametini kaybetmeden yürüyüşüne devam ediyor. Konfederasyonumuz tarafından her sene düzenlenen HAK-İŞ Kısa Film “Emek” Yarışmamızda “Necati Çelik Özel Ödülü” veriyoruz. HAK-İŞ olarak rahmetli Genel Başkanımız Necati Çelik’e vefa örneğini en güzel şekilde yerine getirmek bizim ahlaki ve HAK-İŞ’in bize yüklemiş olduğu bir sorumluluktur” diye konuştu.

Arslan ayrıca Vali ve Belediye Başkanına Merhum Genel Başkanımız Necati Çelik’in isminin yaşatılması için Okul, Cadde, Hastane, Üniversite Kampüsü ya da Yüksekokul, Park ve Sosyal Tesislere Necati Çelik’in isminin verilmesini talep etti.