ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASI

ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASIPetrol Kimya Lastik Plastik İşçileri Sendikası

2017 Kurban Bayramınız Mübarek Olsun


Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu dorukta yaşatan bayramlarımızdan Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız.
Kurban, cömertliktir, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. Kurban, bu dünyaya misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır.


Kurban kırık kalpleri, solgun yüzleri, mahzun bakışlıları sevindirmektir.  Bu bakımdan Kurban Bayramı büyük bir teslimiyet ve gönül huzuru içinde kurban ibadetini ifa ederken, sahip olduklarını komşularıyla, akrabalarıyla, dostlarıyla paylaşma sevincinin yaşandığı; tüm ihtiyaç sahiplerinin de bu müstesna heyecana ortak edildiği sosyal dayanışmamızın ve birliğimizin de teminatı önemli bir zaman dilimidir.


Kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının içtenlikle idrak edilip yaşandığı bu müstesna günlerde bizi millet haline getiren sadakat, vefa, teslimiyet ve merhamet gibi duygularımızın ve değerlerimizin en fazla farkına vardığımız zamanlardan biri olan mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz