ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASI

ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASIPetrol Kimya Lastik Plastik İşçileri Sendikası

3.Uluslararası sendikalar ve mesleki örgütler konferansına yönetim ve denetim kurulu olarak katıldık


Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği’nin HAK-İŞ ve MEMUR-SEN’in ev sahipliğinde “Kudüs İçin Hep Birlikte”  temasıyla gerçekleştirdiği 3. Uluslararası Sendikalar Konferansına Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Burkina Faso, Cezayir, Çad, Cibuti, Demokratik Kongo, Endonezya, Eritre, Fas, Fildişi, Filistin, Mısır, Gabon, Gambiya, Irak, İngiltere, İsviçre, Kamerun, Kenya, Kosova, Kuveyt, Makedonya, Liberya, Libya, Lübnan, Malavi, Maldivler, Malezya, Moritanya, Namibya, Nijer, Nijerya, Senegal, Somali, Sudan, Tanzanya, Togo, Tunus, Uganda, Ürdün, Yemen, Zambiya‘dan oluşan 44 ülke, 41 Konfederasyon ve Sendika, 35 Mesleki Örgüt, 2 Uluslararası Kuruluş olmak üzere çok sayıda uluslararası katılımcı ilgi gösterdi. 

Öz Petrol-İş Sendikası olarak yönetim kurulu düzeyinde katılım sağladığımız konferansa Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği Başkanlığı’nı da yürüten HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Eski Başbakan Yardımcısı AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Kudüs Valisi Adnan Ghaith, Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği Genel Sekreteri Abdala Khaled Abdalla Obeidat, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Mehmet Şahin, Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Konfederasyonu bağlı kardeş sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldı.  

Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği Genel Sekreteri Abdullah Obeidat, “HAK-İŞ ve MEMUR-SEN Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kudüs ve Filistin yeryüzündeki insanlar için büyük bir anlam taşımaktadır. Bu burada Kudüs’ün içinde bulunduğu zor durumdan dolayı bir araya geldik. Filistin büyük zorluklarla karşı karşıya. Birliğimiz Filistinlilerin hakkını korumak için çalışıyor” dedi.

3. Uluslararası Sendikalar ve Mesleki Örgütler Konferansı kapsamında düzenlenen gala yemeğinde aynı zamanda Konfederasyonumuz  HAK-İŞ’in 44. Kuruluş Yıldönümü çoşkuyla kutladık.Konfederasyonumuzun emek dünyasına hizmet edeceği nice yıllar görmesi temennisinde bulunduk.

Kuruluş yıldönümü programında konuşan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Bugün Ankara’da tarihi bir gün yaşadık. Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği olarak organizasyonu gerçekleştirilen “Kudüs İçin Hep Birlikte” konferansımızı başarılı bir şekilde sonuçlandırmış olmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Bu toplantının Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 44. Kuruluş Yıldönümüne rastlamış olması bizim için ayrı bir heyecan verici durumdur. 44 yıl önce HAK-İŞ davası için yola çıkan yol arkadaşlarımızın oluşturduğu HAK-İŞ, bugün Türkiye’nin en büyük işçi örgütlerinden birisi olmuştur. 700 bin üyesi, 21 sendikası ve bir tanesi KKTC’de olan Kıbrıs Kamu-Sen olmak üzere 81 ilde örgütlü Türkiye’nin en büyük ve etkin işçi konfederasyonudur” dedi.