ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASI

ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASIPetrol Kimya Lastik Plastik İşçileri Sendikası

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy u Rahmet ve Şükranla Anıyoruz.


“İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Türk milletinin bağımsızlık ruhunun en güçlü temsillerindendir. Türk milleti, tutsak yaşayamaz. Anadolu, özgürlük için canlarını hiçe sayanların, düşmanın topuna, güllesine; yumruğu ile karşı koyanların yurdudur. Anadolu; elleri nasırlaşmış, çehresi tunçlaşmış, vatan uğrunda, er kişisinin yanında kundaktaki bebeğiyle cepheden cepheye koşanların yurdudur. İşte bu cefakâr vatan evlatlarındaki bağımsızlık ruhunu harekete geçiren memleket aşkı elbette ki nice Akiflerde vücut bulmuş ve ilelebet yaşamaya and içmiştir.

‘Cehennem olsa gelen göğsümüzle söndürürüz. Ya hür yaşarız ya severek ölürüz.’

Milletimizin kara günlerinde, onca yokluğun ve sefaletin ortasında karşılık beklemeksizin, en büyük sermayesinin göğsündeki kat kat iman ile vatan aşkı olduğunu öne süren Mehmet Akif Ersoy aydınlığa çıkmamıza kılavuz olmuştur.

‘Sahipsiz vatanın batması haktır, Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.’

Bu vesile ile özgürlüğümüzün sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünü kutluyor; Üstadında dediği gibi ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.’ diyerek asil milletimizin kutsal ruhunun sembolü olan vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve vatan uğruna can veren tüm kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz.