ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASI

ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASIPetrol Kimya Lastik Plastik İşçileri Sendikası

Öz Petrol-İş Sendikası olarak işten çıkarılan Provel işçilerinin yanındayız!


Öz Petrol-İş Sendikası olarak işten çıkarılan Provel işçilerinin yanındayız!
 

Öz Petrol-iş Sendikası örgütlü olduğu Provel Tüketim Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş (Parex) fabrikalardan işçilerin katılımıyla Çerkezköy'de bir araya gelerek basın açıklaması yaptık.

 

Provel işverenlerine seslenen Öz Petrol-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uğur Evkuran gücünü üyelerinden ve mücadele geleneğinden aldığını belirterek, işçilerin işten çıkarılmasına sessiz kalıp köşeye çekilmeyeceklerini ifade etti. Öz Petrol-İş Sendikası İdari İşler Müdürü Onur Engin, Öz Çelik İş İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Hasan Şam, Öz İplik İş Sendikası Genel Sekreteri Samet Ceylan, diğer Sendikaların Şube Yöneticileri ve Temsilcileri, yapılan bu basın açıklamasına katılım sağladı.

 

Provel işçileri adına yapılan basın açıklamasını Avukat Salih Erbaş okudu. Öz Petrol-İş Sendikasının örgütlenme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. İşten çıkarılan Provel işçilerinin işten çıkartılmasındaki temel gerekçe işçilerin sendikalaşması ve Toplu İş Sözleşme haklarını kullanmak istemeleridir. Ekonomik şartların zorlaştığı bu süreçte işveren krizi fırsata çevirerek işçilerin eylem ve etkinliklerini engelledi. "Öz Petrol- İş Sendikası olarak örgütlenme çalışmamızdan da, mücadelemizden de asla vazgeçmeyeceğiz" "Türkiye’nin dört bir yanında sendikalaştıkları için işten çıkarılan işçiler, işleri ve ekmekleri için direnmektedir. Provel işçileri ve sendikamız bu hukuksuzluğa sessiz kalmamış ve kalmayacaktır. Buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Bizler, Öz Petrol- İş Sendikası olarak örgütlenme çalışmamızdan da, mücadelemizden de asla vazgeçmeyeceğiz!

 

Ayrıca işten çıkarılan arkadaşlarımız için sendikamız avukatları hukuki süreci başlatmış ve takibini gerçekleştirmektedir." "Hiçbir şey bizi yolumuzdan döndüremeyecek" "Yapılan tüm bu hukuksuzluğa rağmen bizler Öz Petrol-İş Sendikası olarak hız kesmeden başta Provel (Parex marka) olmak üzere işkolumuzdaki tüm işyerlerinde örgütlenme çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Hiçbir şey bizi yolumuzdan döndüremeyecek ve mücadelemizi engelleyemeyecektir. Hak-İş ailesi ve Öz Petrol-İş Sendikası olarak üyemiz olsun ya da olmasın tüm işçilerin hak ve mücadelelerinde yanlarında olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. "

 

Öz Petrol-İş Sendikası

Haberin Videosu izlemek için tıklayın...

 

Haberin Kaynak Linki :  İŞÇİ HABER