ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASI

ÖZ PETROL-İŞ SENDİKASIPetrol Kimya Lastik Plastik İşçileri Sendikası

Neden Öz Petrol-İş Sendikası


İnsanca yaşamanın insan emeğine saygı ile başladığını biliyoruz. Bu sebeple insanları sınıflara, kategorilere, kutuplara ayırmıyor; onları yaşadığımız topraklardan aldığımız inanç ve ilhamla Hz.Adem’in ve topraklarımız üzerinde yaşayan kadim milletlerin evlatları kabul ediyoruz.

Öz Petrol-İş Sendikası olarak ideolojik sendika anlayışından uzak duruyoruz. Üyelerimizin dünya görüşlerine ve siyasi tercihlerine müdahele etmek yerine onların ekonomik kazanımlarını arttırmak, sosyal yaşantılarına katkı sağlamak, yasal haklarını korumak ve özlük haklarını geliştirmekle ilgileniyoruz. Bu uğurda inanç ve arzu ile mücadele ediyoruz

Biz petrol ve kimya sektöründe faaliyet gösteren bir sendika olmanın ötesinde, bir sivil toplum örgütü olarak, bağrında büyüdüğümüz aziz milletimize sevdalı ve vatanımıza aşığız.

Öz Petrol-İş Sendikası; kendini bu toprakların bir evladı gören, emeğin ve adaletin kudsiyetini bilen, ahlakın ve milli-manevi değerlerimizin bekçisi olduğunu düşünen herkesin güvenle katılabileceği, hiyerarşik ve bürokratik formalitelerin ötesinde yolunu dava arkadaşlarıyla birlikte çizen bir ailedir.

Öz Petrol-İş Sendikası; Türkiye’de bu güne kadar çizilmemiş bu geniş ufkuyla, mevcut sendikal anlayışa “HAYIR” diyen çizgisiyle, kendisini geleceğin dünyasına ve Türkiye’sine hazırlayanların, zamanın ruhunu yakalayıp geleceği birlikte inşa eden yiğit kadın ve erkeklerin ortak çatısının adıdır.

Öz Petrol-İş Sendikası; ne işçinin ağası nede sermayenin düşmanıdır. İkisi arasında hak ve adaleti merkeze alan bir köprüdür.

Öz Petrol-İş Sendikası emeğinizin ve alın terinizin kurumsal teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle petrol, kimya, lastik, plastik ve ilaç işkollarında çalışan bütün işçilerimizi bize katılmaya ve aile olmaya davet ediyoruz.